W ostatnim czasie mamy dużo zapytań odnośnie kominków z płaszczem wodnym. Zobacz gdzie sprawdzą się tego typu kominki, jakie są wady i zalety tego rodzaju kominków.

Kominki z płaszczem wodnym montujemy od ponad trzynastu lat. Takie kominki są bardzo dobrym rozwiązanie dla większych domów o powierzchni od 150m2. W mniejszych domach istnieje ryzyko gotowania wody, czego trzeba unikać.

Kominki w Warszawie często wykonujemy z dystrybucją gorącego powietrza (DGP) ponieważ klientom nie zależy na ogrzewaniu domu a na dogrzewaniu. Natomiast w podwarszawskich miejscowościach i większych domach bardzo często montujemy kominki z płaszczem wodnym.

Kominek z płaszczem wodnym

Kominek z płaszczem wodnym, schemat

Do głównych minusów kominków z płaszczem wodnym należy zaliczyć długie nagrzewanie się wkładu kominkowego oraz brudzenie się szyby w wkładzie kominkowym, a także wyższe koszty wkładu kominkowego oraz podzespołów potrzebnych do montażu takiego kominka. Pomimo tych minusów nie ma innej alternatywy na skuteczne ogrzewanie domów o większej powierzchni niż 200 m2. Kominki w warszawskich domach to przeważnie wkłady kominkowe stalowe lub żeliwne grawitacyjne. Kominki (wkłady kominkowe) w podwarszawskich domach to często wkłady kominkowe z płaszczem wodnym gdzie głównym celem jest ogrzanie wody w systemie centralnego ogrzewania CO.

Idź do strony głównej