Kominek to o wiele więcej niż źródło ogrzewania domu. Jeśli zastanawiasz się nad montażem kominka w swoim domu koniecznie przeczytaj dlaczego warto posiadać kominek.

O tym, że kominek pełni więcej nie trzeba nikogo przekonywać. Zobacz naszą listę największych i czasami niedocenianych zalet kominków grzewczych.

1. Kominek w domu stwarza niezwykłą atmosferę

Nie przez przypadek palący się kominek jest częstym “bohaterem” reklam. Moc stwarzania przez kominek ciepłej atmosfery wśród domowników jest głęboko zakorzeniona w naszej kulturze. Można powiedzieć, że ciepło, którego źródłem jest płonący kominek jest swoistą metaforą ciepła, bezpieczeństwa i bliskości między ludźmi.

2. Kominek to doskonały wygląd pomieszczenia

Kominek w salonie dodaje pomieszczeniu dodatkowej estetyki. Współcześnie kominki pełnią często rolę ozdoby pomieszczenia, w którym się znajduje, a dostępne obecnie technologie pozwalają do montażu kominka doskonale pasującego do pomieszczeń urządzonych w różnych stylach.

Kominek Warszawa

Kominki pełnią też funkcje estetyczne. Współczesne technologie pozwalają na dopasowanie wyglądu kominka w taki sposób, by podnosił walory estetyczne pomieszczenia urządzonego w niemal każdym stylu. Fot. https://kominkigrzewcze.warszawa.pl/

3. Kominek to źródło ciepła

Oczywistą funkcją kominka jest to, że ogrzewa pomieszczenie. Kominek zazwyczaj jest dodatkowym źródłem ciepła w domu, ale nie zawsze. Stosowane dzisiaj technologie pozwalają bowiem na to, żeby kominek stał się głównym, a nawet jedynym źródłem ogrzewania całego domu.

4. Tanie i “cieplejsze” ciepło

Ogrzewanie domu przy pomocy kominka jest w zestawieniu z innymi źródłami ciepła także konkurencyjne cenowo. Żywy ogień z kominka sprawia także, że osoby przebywające w pomieszczeniu o wiele szybciej będą odczuwały ciepło.

5. Kominek zmniejsza wilgotność powietrza

Posiadanie kominka pozwala na zmniejszenie wilgotności powietrza w domu nawet o kilkadziesiąt procent. Wpłynąć to może korzystnie zarówno na nasze zdrowie jak i kondycję naszego domu.


Zastanawiasz się nad montażem kominka w swoim domu? Zajmujemy się montażem kominków w Warszawie i okolicach od 1991 roku.

Zapytaj o naszą ofertę: Kominki Warszawa